Viskas apie kajutes

 

Keltu plaukiant per naktį kajutėse galima pailsėti, išsimiegoti. Plaukimui dienos metu kajučių išsipirkti nebūtina, plaukiant naktį - dažniausiai reikia išsipirkti kajutes. Priklausomai nuo laivyno ir kainodaros kajutės gali būti įskaičiuotos į kainą. Jei pagal laivyno taisykles kajučių išsipirkti nebūtina - galima sumokėti tik už kelto bilietą (plaukiant ir dieną, ir naktį).

Sėdimos vietos

Pigiausiai keliauti išsipirkus sėdimas vietas. Paprastai tai didelė salė, kurioje rasite vieną prie kitos įrengtas sėdynes (kaip lėktuvų salonuose).

Kajutė - visa ar su svetimais?

Kajutę galima išsipirkti visą (vienvietę, dvivietę, trivietę, keturvietę) arba tik 1 lovą kajutėje.

Jei perkama tik 1 lova (biliete paprastai rašo shared male arba shared female), kajutėje bus apgyvendinti kiti keleiviai taip pat išsipirkę tik 1 lovą kajutėje. Vyrai apgyvendinami su vyrais, moterys - su moterimis. Laivynų sistemos išvykimo dieną automatiškai paskirsto kajutes, todėl keleiviams, išsiperkantiems lovas kajutėje (ne visą kajutę), negarantuojamas apgyvendinimas toje pačioje kajutėje.

Pavyzdžiui, jei kelte kajutės kaina 200 Eur, išsiperkant visą kajutę kaina bus ta pati nepriklausomai nuo keliaujančių skaičiaus - vienvietė, dvivietė, trivietė ar keturvietė - 200 Eur.
Norint keturvietę kajutę dalintis su 3 svetimais keleiviais - 1 lovos kaina 50 Eur. Išsiperkant 1 lovą dvivietėje kajutėje su 1 svetimu - kaina 100 Eur.

PASTABA. Jei plaukia vienas iš tėvų ir vaikas (iki 18 m.) - išsipirkti lovų kajutėje negalima. Būtina užsisakyti visą kajutę.

Kajutė - su langu ar be?

Kajutės skirstomos į vidines (be lango) ir išorines (su langu):

  • Kajutės be lango gali būti žemesniuose deniuose (C klasė) ar aukštesniuose deniuose (B klasė).

Kainos skirtumas tarp šių kajučių nedidelis. Rekomenduojame rinktis B klasės kajutes. C klasės kajutės yra po automobilių deniais, kelto II aukšte. Žiemos metu šiose kajutėse gali būti labai triukšminga, jei jūrą padengia ledas.

  • Kajutės su langu gali būti su vaizdu į jūrą (A klasės) arba į kelto vidų (Promenade).

Kajutės viduje

Paprastai visos kajutės turi WC ir dušą. Bet priklausomai nuo kelto ir kajutės klasės gali būti skiriamas bendras WC ir dušas - keleiviai visada perspėjami, jei skiriama kajutė be WC ir dušo.

Kajutėse lovos dviaukštės. Dvivietėje kajutėje 1 dviaukštė lova. Keturvietėje kajutėje - 2 dviaukštės lovos. Suite, Lux, Commodore klasės kajutėse paprastai būna dvigulė lova.